Ben’s – zaklínadlo na komáry

Ben’s – zaklínadlo na komáry

Začíná svítit a hřát sluníčko. Vyletují první komáři, tak jsem z batohu vyndal jelení lůj a krém proti omrzlinám a ze šuplíku do batohu přesunul opalovací krém a tenhle SKVĚLÝ REPELENT.

Koupil jsem si ho před dvěma lety a sporadicky ho používal. Prostě ne preventivně před opuštěním domu, ale až, když na mě začali dorážet komáři. A s úspěchem, žádné štípance. Vlastně kecám, preventivně jsem se mazal před spaním, na první útok komárů se mi fakt čekat nechtělo.

Vždycky si stříknu jednu dvě dávky do dlaní, rozetřu po nich a pak si promnu obličej, krk, uši a ruce z druhé strany. Pak už si jen prohrábnu ježka na hlavě a jdu spát. Bohatě tahle strategie vystačí na celou noc.

Repelent má malé balení, v plastové nádobce s pumpičkou a rozprašovačem. Vyznačuje se dlouhou výdrží na pokožce a obsahem DEET (účinné maskující látky) největším na našem trhu. To je podle mě ta nejlepší kombinace na cesty.

Prý musíte dávat pozor, abyste nestříkali přímo na oblečení z umělé hmoty, aby se nepoškodilo. Nezkoušel jsem to tak netuším, jestli je to pravda.

PS: Taky si musím koupit nový FENYKL a znovu naplnit pytlíčky do kapes jako prevenci proti klíšťatům. Tenhle repelent Ben’s je taky proti klíšťatům, ale nechci na sebe pořád stříkat nějaký sajrajt.


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku. Pod čarou jsou odkazy na podobná témata, stačí na ně klinout.
4 5 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře