Web a jiné

„100“ – stovka příspěvků


Pokud si chceš přečíst úplně první povídání, proč jsem založil tyhle stránky, tak klikni na odkaz O MNĚ. Tohle je totiž už druhé povídání.


No a teď nevím úplně přesně jak začít 🙂 . Prostě napíšu to, co se mi právě honí v mysli, jako vždycky.

Na tomhle webu jsem nastřádal už sto článků. Sto myšlenek a jejich realizací je tu napsaných černé na bílém, wau. Docela mě překvapilo, že jsem jich už dokázal seskupit tolik. Témat je naštěstí ještě spousta, takže se už těším, až budu něco podobného psát u druhé stovky.

Abych tu ale jen nemlátil prázdnou slámu, shrnu tady spíš to, co jsem k „výročí“ připravil. Takže žádná melancholie, žádné bilancování, to jsem si užil na přelomu roku. Jdeme koukat hezky dopředu. V tomhle článku se jedná hlavně o pár věcí, které jsem udělal přímo na webu, nikoliv fyzicky v přírodě nebo doma. Je to sice virtuální práce, ale i tak mi to zabralo dost času a jsem rád, že jsem to dotáhl až do finále.

Takže tady jsou ty novinky (nadpisy slouží i jako prokliky):


SBÍRKY

V menu se objevila nová kolonka SBÍRKY. Jsou to zatím tři sbírky, které mi dělají radost nejen fyzicky doma, ale i kdekoliv, kde mám připojení na internet a můžu se pokochat fotkami mých nashromážděných věcí. Samozřejmě jsem je sem nedal jen pro sebe, ale chci se o ně podělit s vámi a pochlubit se. Takže o co jde? Jsou to:


ŘEZBÁŘSKÉ VÝTVORY

 

Sem jsem nastřádal skoro všechny výrobky, které jsem vyřezal v lese u ohýnku. Většina je nafocená doma, pár jich je pouze nafocených přímo v lese. Některé jsem totiž nestihl vyfotit dřív, než jsem je někomu daroval.

U každého výtvoru je pod fotkou uvedeno, z čeho je vyrobený a kdy jsem ho vyřezal. Výtvory jsou seřazené sestupně podle data vzniku, tedy chronologicky.


NOŽE

 

Moje nože jsou také seřazené podle toho, který rok se mi dostaly do ruky. Každému nějak říkám a podle toho nese název. Potom následuje pár technických dat. Data jsou tam hlavně, abych je měl pohromadě a mohl je někomu ukázat, když se zeptá, nepamatuju si samozřejmě všechno. A nakonec je fotka nože s uvedením výrobce a rokem, od kdy mi říká pane.

Některé nože jsou koupené, některé jsem si vyrobil sám. Nepoužívám pořád všechny, ale všechny je mám rád. Všechny se mnou prožily kus života a neležely jen na polici, byly ve své době mým hlavním řezným nástrojem. Jak se vyvíjím já, vyvíjí se i můj postoj k noži a tudíž i požadavky na něj, proto postupně přibývaly.

Možná tuhle sbírku časem obohatím ještě o pily a sekery a přejmenuju ji, uvidíme …


VAŘIČE

 

Jsou rozdělené podle hlavního paliva na plynové, lihové, benzínové, petrolejové a na dřevo. „Hlavního“ uvádím proto, že benzíňáky a petrolejáky potřebují na rozjezd ještě líh.

Každý vařič vyžadoval můj zásah, aby buď správně fungoval nebo – a to hlavně – vypadal tak jako na fotce. Až tady na webovkách jsem si uvědomil, kolik jich vlastně mám, jsou totiž rozstrkané různě po baráku.

Většina vařičů je plně funkčních, pouze dva (Pragus a Meva jednička) jsou pouze na ozdobu. Na opravu rozpadlých mosazných nádržek totiž moje znalosti, zkušenosti a vybavení nestačí.

 

Druhou změnou na webu je vzhled už existující části:


MOJE PŘÍBĚHY

 

Kompletně jsem předělal vzhled odkazů na moje akce v přírodě zaznamenané na čip mého foťáku. Zvětšil jsem úvodní fotky a dal je na jednu stranu, dřív byly cik cak a to už se mi nelíbilo.

A co je důležitější, dříve odkazovaly názvy alb pouze na Facebook, nyní názvy neodkazují nikam, ale nahradily je dvě ikony a to Facebook a Zonerama. Na Zoneramu se dostanou všichni, tedy i nefejsbůkáři.

Nemyslím si, že by Facebook krachnul, ale člověk nikdy neví. Zonerama je uložiště české firmy Zoner Photo Studio, takže mám pojistku na dvou frontách. Na Zoneramě zatím nejsou u fotek popisky, to doplním časem, na to jsem teď prostě neměl kapacitu.


No a to je v tuhle chvíli všechno. Snad se vám to bude líbit. Budu se snažit stránky i nadále rozvíjet. Pár myšlenek ještě mám, snad je v budoucnu dokážu zrealizovat.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 2 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře