Moje divná doba

Moje divná doba

Ahoj všem opět po delším čase odmlky. Půjdu rovnou k věci a nebudu chodit kolem horké kaše.

JSEM LÍNEJ

Tak tohle je můj závěr po zpytování svědomí a zvažování, proč nedělám to, co jsem si na těchto stránkách naplánoval. Dneska jsem procházel takzvané KONCEPTY a PLÁNOVÁNO, to jsou témata s částí obsahu článku nebo jen pouhé názvy článků, které chci v budoucnu vydat. Teoreticky by ještě mohlo vyjít celkem neuvěřitelných 221 článků. Některé mám rozpracované, u některých pouze ten název. Všechno, ale jen “na papíře”. Jsem línej se do něčeho pustit, něco dělat rukama.

Plánováno a Koncepty

Už od loňského léta odkládám sérii článků o práci s kůží a výrobou nástrojů a pomocníků pro tuhle sedlářskou zábavu. Teď, když na YouTube vidím třeba JENDU z LESA nebo RADIMA SIEBERA, chce se mi “brečet”. Když teď o tom vydám články, budu vypadat, že nemám vlastní nápady a jen kopíruju, co je zrovna in. Naštěstí jsem tak línej, že to jen tak hned nebude 🙂 .

Plánované příspěvky

REALITA JE ASI SLOŽITĚJŠÍ

Ne, že bych se úplně flákal a nic nedělal, ale nějak mi chybí, jak říkají horolezci, MORÁL. Prostě tah na branku. Kolem sebe mám několik lidí, co stejně jako já prodělali loni Covid, a mají hodně podobné problémy. Možná to bude tím. Možná to taky bude tím, že jsou to kluci zhruba stejně staří jako já a tudíž už jsme prostě asi starý a bolaví. Ale že by z ničeho nic? A tak rychle? Na jaře, těsně po Covidu jsem si připadal jako před ním, ale na podzim, po půl roce, jako když utne. Začaly mě bolet klouby, hlavně na ramenou a loktech, byl jsem a jsem brzo vyčerpaný. No nějak si v sobě souvislost dovedu představit s obojím, s věkem i s Covidem. Ale, když prostě odhlídnu od tohohle všeho, zůstane mi v mysli jen věta: Jsem prostě línej!

Vždyť já jsem dokonce omezil na minimum Facebook a YouTube. Nevyhledávám nikde žádnou novou inspiraci, nikoho cíleně nesleduju. Jen občas na mě vyskočí, že vydal nové video některý z mých oblíbenců, tak se kouknu, ale jinak nic – nic nekomentuju, na nic se neptám jako dřív. FB jsem dokonce donutil, aby mi posílal jen to, že mě někdo něco okomentoval nebo, když mě náhodou požádá o přátelství. No a samozřejmě, když mi napíše zprávu, tak to taky vidím, ale jinak pusto prázdno.

Doma neležím jen na gauči, mám celkem dost práce nejen uvnitř baráku, ale i kolem. Mám spoustu plánů na letošek i tam a doufám, že většinu stihnu. Dost úkolů mi samozřejmě vymyslela manželka, děkuju miláčku. Takže je potřeba vymalovat, zrenovovat bránu, vytvořit nové záhony a staré dát dokupy, ostříhat živé ploty z thují, … Mimochodem jsem to počítal, tak je toho živého plotu celkem stopadesát metrů tří a čtyřmetrových drobečků. S těmi jsem začal naštěstí už teď, stejně se nedá nic jiného dělat. Jo, dá, třeba ostříhat a prořezat ovocné stromy a vrby, ale to už mám měsíc hotové. Pak mám své vlastní domácí plány – třeba udělat novou příjezdovou padesátimetrovou cestu nebo předělat filtraci a potok u jezírka, opravit boudu za barákem a dodělat dílnu.

Teď je ta moje pomlázka jako strom Joshua

DÍLNA

O jejím počátku jsem psal VLONI. Také jsem slíbil, že napíšu článek o tom, jak jsem ji stavěl. Ale pak jsem si uvědomil, že to bude v podstatě nekonečný příběh a psát další a další články o tom, jak pokračuju v jejím budování a vylepšování, nechci. Takže mě napadlo udělat pro jeskyni vlastní stránku. Takový příběh, na jehož konci konec vlastně není. A aby to nebyl hrozně dlouhý štrůdl, rozhodl jsem se rozdělit stránku na několik kapitol. Vždycky, když udělám nějakou část a zdokumentuju to, přibude nová kapitola. Takže, kdo má zájem, jak je na tom moje dílna – moje jeskyně teď, tak se může na stránku proklikat buď přes “Základní informace” a tam dole “Moje jeskyně” nebo kliknout rovnou SEM.

Budoucí podlaha

PŘÍBĚHY

Nejen, že jsem si nepatrně hrál i se vzhledem stránek a přerovnával do víc logické struktury i menu, taky jsem si srovnal v databázi stránek fotky. Je to pro to, abych se v nich orientoval. No, není to žádná sranda, když jich máte na jednom fleku přes dva a půl tisíce. Proč jich mám tolik?

Spousta a spousta složek s fotkama

Protože jsem se rozhodl, že postupně všechny příběhy, co mám na Facebooku, budu mít i přímo na stránkách. S “hrůzou” jsem zjistil, že na FB už mám 155 příběhů! Nicméně se mi zatím podařilo dát na stránky 41 příběhů. Když počítám, že bude v příběhu průměrně pětadvacet fotek, tak jich musím do databáze stránek nalít ještě skoro tři tisíce. Takže je vidět, že třídění je a bude nezbytností.

No, abych se vrátil k těm příběhům. Najdete je v rozbalovacím menu v sekci “Moje příběhy” a taky samozřejmě se tam můžete prokliknout tímhle symbolem níže. 

PS: kde je v ročních přehledech mých příběhů vedle fotky tenhle symbol, tam je to přímo proklik na příběh uvnitř mých stránek.


Své příběhy chci na svých stránkách ze dvou důvodů. Slyšel jsem, že v Evropě má Facebook končit. Nevím, co je na tom pravdy, ale člověk nikdy neví. No a druhý důvod a ten důležitější je taky Facebook. Chci, aby mé příběhy mohli vidět a číst i ti, co FB nemají.

Jedna zimní z tábořiště

ZÁVĚREM

Co říct na konec? No snad, že se k něčemu donutím a nebudu to psaní článků a hlavně výrobu něčeho (čehokoliv z plánovaných věcí) odkládat moc dlouho. Taky mezi připravovanými články mám pár poučných, které mnohé pobaví ale i doufám překvapí a někdo si možná rozšíří své obzory. Mrzí mě tahle odmlka nejen kvůli sobě, ale i kvůli vám. Vždyť už se mě několik z vás ptalo, kdy zase něco napíšu.

Slibuju, napíšu, ale ještě nevím, kdy …


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.

Systém bodování je následující  . . .  článek je perfektní ,  článek je kravina
Formulář na komentáře a na diskusi, nápady  či kritiku je ještě níž pod bodováním.

Jestli tě zajímají články na stejné téma, tak hned pod čarou (za takovou knížkou) je odkaz. Dále se dají vyhledat stejná klíčová slova – za “lístečky”. Ještě se dá přeskakovat na PŘEDCHOZÍ a NÁSLEDUJÍCÍ článek.

4.1 14 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Zálesáctví.cz
Zálesáctví.cz
10 měsíců od zveřejnění

Hele vůbec ale vůbec si z toho nic nedělej. Viděl jsi moje pokroky? Neviděl 😀 a viš proč neviděl?! Protože žádný nejsou. Přišly děti, přišel Covid můj, rodičů, firma jde kupředu a už po 5během dvou let stěhujeme kanceláře, do větších, se studiem … což je super, ale je toho tolik, že pro les nejsou vidět… Číst vice »

Lesní želva
Lesní želva
10 měsíců od zveřejnění

Ahoj, jestli Tě to uklidní, já to mám podobně, a ani jsem covid oficiálně neměla. Prostě má člověk občas tvůrčí krizi, anebo ho úplně obyčejně přejede život. Tak ať je časem líp!

Lesní želva
Lesní želva
Reakce na  Bošek
10 měsíců od zveřejnění

Prostě se to musí odžít, a pak se pohnout dál. Nehaž flintu do žita 😉 Modrou oblohu!

Píťa
Píťa
10 měsíců od zveřejnění

Ahoj Bošku, jsem rád že si zase něco napsal a procházení “tvé jeskyně” mi zabralo strašně času a musím nechat nějakou tu pergolu a kůlnu jsem už stavěl a todle je nádhera, z téhle “tvůrčí krize” si nic nedělej, taky to znám, a taky to mám hlavně v zimě a nebo teď když je sychravo, mám i… Číst vice »

Píťa
Píťa
Reakce na  Bošek
9 měsíců od zveřejnění

Jé tak to díky i za tu pochvalu v popisku 🙂