YouTube

YouTube

Zde jsou YouTubeři, kteří dělají zálesáctví, bushcraft i survival. Jsou zde ale pouze lidé, kteří mě něčím oslovili a něco mi dali a dávají nadále.


Srovnal jsem je podle abecedy, bez jakéhokoliv významu. Stačí kliknout na jméno a příjmení nebo na název jejich stránky a jsi tam.


Brooke Whipple = Girl in the Woods (anglicky).
Praštěná ženská, co tráví čas dost často v lese, někdy sama, často se svou kólií. Ale já ji miluju. Umí si udělat srandu z druhých, ale i ze sebe.

Clay Hayes (anglicky). Věnuje se hlavně lukostřelbě a výrobě luků a dalších věcí okolo, ale i životu v přírodě, tedy bushcraftu. Ví toho hlavně o střílení fakt hodně.

Dalibor Balut (česky). Koňák, sokolník, dobrodruh. Hlavně je to ale pohodovej chlap, co jezdí na koni nejen po naší vlasti.

David Canterbury (anglicky). Světoznámý bushcrafter, survivalista a lovec, trapper. Studnice vědomostí a tvůrčí typ. Jinak není co dodat, snad jen, že stojí za to jeho videím věnovat čas.

Deflector Bushcraft (česky). S kamarádem Georgem (asi Jirka) dělají takzvané “Výsadky” – mini čundry. Dost často jde ale ven sám a předává nám tam cenné informace z mnoha oblastí týkajících se života v lese. Skvělý chlap.

Doug Linker (anglicky). Hodně šikovný chlap zvlášť s řezbářským nožem. Ale také rád chodí do přírody a užívá si tam.

Erik Normark (anglicky). Říkám mu kafař severu. Vždycky někam vyrazí a udělá si tam kafe. Kvalitativně má videa TOP, jak záběry, tak i kvalitou obrazu a zvuku.

František Slípka = Scarabeus (česky). Další sympatický chlap s příjemným humorem. Vyráží do přírody často sám, občas se svým kamarádem Frantou. Netočí často, ale stojí to za to.

Girl Outdoors (anglicky). Sympatická žába, která natáčí videa z přírody a snaží se tak přitáhnout do tohoto světa i další mladé lidi.

Jan Prauza = Jenda z lesa (česky). Věčně vysmátý sympatický zálesák a hledač pokladů. Pokladům říká “kolečka”, jsou to staré mince ukryté pod nánosem času v lese i jinde. Má dobré názory a spoustu vědomostí, o které se během výletů s námi vždy rád podělí.

Joe Robinet (anglicky). Bushcrafter recesista. Umí si udělat srandu hlavně ze sebe a přiznává chyby. Je to hodně zkušený praktik a jede si svým stylem.

Julius a Dylan = Smooth Gefixt (anglicky). Dva bratranci z Holandska se specializací na survival. Ale rádi si užívají i normální čundrování. Od půlky roku 2018 už bohužel natáčí jen Julius, není to už ono.

Lukáš Blaho = Lukas Blaho – ZALESACTVO (slovensky). Sympatický kluk, se kterým rád chodím na jeho procházky lesem. Dříve chodil sám, nyní většinou se svou také sympatickou manželkou.

Marek Chlíbek = Marek Chlíbek – Gago (česky). Co se týká survivalu a životě “po kolapsu civilizace” pro mě jednoznačně jednička. Má obrovské zkušenosti a znalosti. Je skromný a vtipný. Občas s ním natáčí jeho přítelkyně Helča (fakt kočka)

Martin Žáťa = Skalní děti (česky). Hrozně šikovný chlap. Rád vyráží do přírody a rád a hodně dobře vyrábí nože na známých čepelích.

Mike Pullen = TA Outdoors (anglicky). Stále něco v lesích kutí, nejčastěji s tátou, občas i s kamarády. Má perfektně zpracovaná videa. Má zápal, umí to podat. Hodně rychle se učí převést teorii do praxe.

Milan Matějka = MATEJKA55 (česky). Sběratel a znalec nožů, je spíš chodec než táborník, z valné většiny samotář. sympaťák se správnými názory na cokoliv, v mnohém se s ním ztotožňuju.

Miloslav Pletánek = Primitivní dovednosti (česky). Valach, koňák, lukostřelec, znalec primitivních dovedností, skalkař. Umí a předává to dál. Co víc dodat …

Paul Kirtley (anglicky). Podle mě jeden z nejzkušenějších aktivních bushcrafterů současnosti. Je žákem Raye Mearse. Osamostatnil se a dostal se na učitelovu úroveň, ne-li dál.

Pavel Kohout = PaKo na vandru (česky). Má perfektně natočená a sestříhaná videa. Je to tulák po českých zemích. Hodně rád s ním a jeho psem na výletech relaxuju.

Petr Kučera = V přírodě s Petrem (česky). Sympatický mladý kluk, který si na nic nehraje a svým skvělým přístupem vtáhne do lesa hlavně (ale nejen) začínající zálesáky.

Piotr a Tomasz = zlasowani.pl (polsky). Dva kamarádi z Polska, kteří se skvěle doplňují na svých výletech a pobytech v přírodě. Trochu mě mrzí, že se nechali zarůst, vůbec jim to nesluší.

Radek Dastych = skearadek (česky). Už bohužel nenatáčí, ale v jeho starších videích je vidět, že to má v hlavě srovnané a nenechá se unášet proudem.

Radim Sieber (česky). Strašně šikovný a vynalézavý zálesák, který je navíc sympatický a vtipný a povídání umí proložit i poutavými a nápaditými záběry přírody.

Ray Mears = Ray Mears & Woodlore Ltd. (anglicky). Současný guru bushcraftu. Cestuje se svým týmem po celem světě, učí se dovednosti tamních domorodců, píše knihy, vyučuje. Spoluautor mého nejoblíbenějšího nože Woodlore.

Rune Malte Bertram-Nielsen (anglicky), no on vlastně nemluví, jen si hraje v lesích a doma i přímo na místě si na to vyrábí nástroje. Je to svérázný kovář.

Survival Lilly (anglicky). Holka z Rakouska, co s Bushcraftem na YouTube udělala díru do světa. Baví mě koukat se na to, jak se během let profiluje až na profíka. V současnosti ji to totiž živí.

Tomáš Krákora = Kraken – Bushcraft & Military (česky). Svérázný, ale sympatický chlap, který ví, jak se se životem v lese poprat. Vymýšlí, testuje a prezentuje věci obchodu Bushcraftshop.cz (je člen jeho týmu). Má rád armádu (je kulometčíkem aktivních záloh). Je přímý, i proto mám rád jeho videa.

Vítězslav Velík (česky). Nedávno začínající hodně sympatický YouTuber, který natáčí většinou se svou ženou (kameramanka 🙂 ). Je hodně šikovný na ruce, hodně cestuje po republice. Jsem rád, že tam můžu být na chvíli s ním.

Vojtěch Komárek = VojtěchKomárek bushcraft (česky). Má skvěle zpracovaná videa, neustále vymýšlí, jak je udělat ještě lepší. Chvíle s ním strávené, jsou hodně na pohodu. Většinou je sám, občas s fenkou Phoebe nebo kamarádem Hafem.