TábořeníVýbava

LEGO systém

„Co to proboha je?“ říkáte si, „LEGO a do lesa?„. Je to systém, kterým si balím věci na dlouhodobější blbnutí a pobyt v lese nebo obecně v přírodě. No, nevymyslel jsem si ten systém já, ale celkově se mi ten princip líbí a tak jsem ho převzal. Viděl jsem ho poprvé na videu Paula Kirtleyho, on to nazývá Modulární systém. Už přesně nevím, kde na YT video je, ale můžete zapátrat na jeho kanále, budete-li mít zájem.

Důležitá poznámka: v povídání o LEGU nebudu uvádět věci, co si beru jen na procházku, ale pouze věci určené minimálně na jedno přespání.


CO JE LEGO SYSTÉM

Myšlenka je taková, že si rozdělíte svoji výbavu do skupin podle použití, tedy jako LEGA třeba podle barev. Každou konkrétní barvu kostiček (skupinu vybavení) si pak výstižně pojmenujete podle sebe – třeba VAŘENÍ nebo HYGIENA. A pak třeba po bytě nebo ve vaší skříni hledáte jen věc z té jedné skupiny a potom z druhé. Hned si totiž vybavíte, co je v té skupině za věci, a ty si pak už jen dáte na hromádku a jako kostičky LEGA sestavíte do batohu.

Někdy je výhodné mít všechny věci ze skupiny ve společném obalu, když je berete s sebou ven, tudíž je dobré je mít pohromadě. Jindy je ale výhodnější mít je na různých místech, jednu v komoře batohu, jinou v kapse kalhot a podobně. V příštím článku popíšu své věci a jak LEGO stavím já. Ale vám to bude vyhovovat třeba úplně jinak, na to si musíte přijít už sami.RYCHLOST SBALENÍ a REDUKCE NEPOTŘEBNÉHO

LEGO systém mi pomáhá rychle se sbalit a přitom na nic důležitého nezapomenout, ale také netahat s sebou zbytečné kraviny pro případ „co kdyby náhodou“ nebo „to by se možná mohlo také hodit“. Prostě beru jen to, co mám na seznamu ať už nyní v hlavě nebo dříve na papíře. Samozřejmě na konkrétní plánovanou akci, netahám stále to samé. Sestava věcí, které s sebou nosím se neustále vyvíjí, ale snažím se držet myšlenky, že:


ZÁKLAD JE KVALITA obsahu, ne kvantita

Důležité je, abyste se na věci v základním setu mohli stoprocentně spolehnout. Tedy v tomto případě nešetřit za každou cenu a pořídit si věci kvalitní a s vysokou odolností proti opotřebení. Na druhou stranu i ne příliš nákladné věci mohou být kvalitní a spolehlivé.


ZNALOST A DOVEDNOSTI NIC NEVÁŽÍ

Vysvětlím – čím víc toho víte a umíte, tím méně potřebujete nástrojů k tomu, abyste tu danou věc udělali či vyrobili. Ale na druhou stranu, třeba já, si to chci v lese užít a ne dělat survival. Takže se snažím minimalizovat množství věcí v soupravě, kterou mám, a zároveň z nich chci „vyždímat“ co nejvíc, tedy maximalizovat jejich funkčnost a umět je použít ke všemu, co mám v plánu dělat.MÝCH ŠEST BAREV, ŠEST SKUPIN

Můj základní set je složený ze šesti skupin. Dneska vám ukážu jen jednotlivé názvy těch skupin, jak jsem si je rozdělil a pojmenoval já.

NOSNÝ SYSTÉM
STŘECHA a POSTEL
VAŘENÍ a VODA
HYGIENA a ZDRAVÍ
OBLEČENÍ
VÝBAVA

Za čtrnáct dní rozeberu moje LEGO na jednotlivé kostičky, tedy popíšu můj systém balení podrobněji. Článek ještě nemám úplně hotový. Ale už příští týden se můžete těšit na jednu dřevěnou hračku, která mě dost potrápila a vyškolila.


Teď zpátky k LEGU. Co vy, máte ve věcech nějaký systém?


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

3 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře