Web a jiné

Konec roku 2019


Blíží se konec roku 2019 a každý bilancuje, hodnotí, jaký ten rok byl a spekuluje, jaký bude ten příští.

Původně jsem nic takového v plánu neměl, ale rozhodl jsem se nakonec, že sem přeci jen pár takových řádků napíšu. Začnu statistikou, pokračovat budu s plány na příští rok a povídání ukončím přáním, které myslím fakt upřímně.


STATISTIKA TĚCHTO WEBOVEK


  • Ke dnešní mu dni jsem sem napsal i s tímhle 91 článků. Některé jsou hodně krátké, některé jsem naopak musel rozdělit na dva, aby vás to nenudilo. Hodně článků se týká mé výbavy, jiné vyplývají z mých zkušeností a názorů. Myslím, že se ujaly i návodné příspěvky, ve kterých si něco sám vyrábím, či vylepšuji. Tyto příspěvky se snažím dělat co nejvíce srozumitelné, abyste si podle nich mohli také sami něco vyrobit.

Jedna "reklamní" od jezírka. Hned po focení jsem to skoro celý sežral :-).
Jedna „reklamní“ od jezírka. Hned po focení jsem to skoro celý sežral :-).

  • V části Moje akce se nahromadilo 93 příběhů, které jsem venku prožil. Některé jsou vícedenní, některé od večera do rána a některé jen na pár hodin strávených s foťákem v ruce v lůně přírody. Ne všechny svoje výlety ven sem dávám, hlavně ty s rodinou si nechávám pro sebe. Ani na svém FB profilu o rodině nezveřejňuju fotky a informace, prostě jsme se tak doma domluvili. Tohle je Boškův svět a ne svět Luboše Maška, snad to všichni chápou.

Snídaně na talíři
Snídaně na talíři.

  • Další položkou, za kterou jsem opravdu rád, je návštěvnost těchto stránek. Podle statistiky (nevím, jestli se jí dá věřit 🙂 ) vidělo Boškův svět neuvěřitelných 8 764 lidí, kteří navštívili moje stránky 22 729 krát. To je absolutní pecka, kterou jsem ani v nejmenším nepředpokládal. Co mě taky těší, že tahle čísla v okamžiku zveřejnění už nebudou pravda – během psaní jsem jejich hodnoty totiž přepisoval už tři krát, protože stále rostly 🙂 .

Západ slunce je prostě magický, ať už jste kdekoliv.

  • Neustále se snažím hledat inspiraci a to jak na webovkách jiných zálesáků, tak i na YouTube a samozřejmě i v knížkách. Takže ke konci letošního roku jsou zde odkazy na 34 kanálů Bushtuberů, kteří podle mého názoru mají ostatním co říct. Převážná většina jich je Čechů, ale jsou tu i lidé z celého světa. V sekci Knížky jsem vybral několik zajímavých knih nejen pro studium, ale i pro pobavení a prožití příběhů spolu s jejich autory. Nyní mám v „knihovničce“ 30 knížek. Některé jsem koupil, jiné půjčil v knihovně či od kamarádů, pár jich je pouze v elektronické podobě a pár jsem si jich vyrobil sám.

Izolepa je nalepená a ostříhaná. Kniha je na světě.
Izolepa je nalepená a ostříhaná. Kniha je na světě.

PLÁNY NA ROK 2020


  • Ten nejdůležitější je, chodit dál do lesa a užívat si tam radosti i strasti spojené s pobytem v přírodě.

Relax u ohýnku je pro mě ten nejlepší způsob, jak nezblbnout z tohohle světa.

  • Vyzkoušet a naučit se či zdokonalit další dovednosti spojené z životem zálesáka. Objevit a praktikovat techniky výroby různých věcí ať už primitivním způsobem z prehistorie či novodobější přírodní cestou nebo za pomoci modernějších technologií. Mou prioritou je a vždy bude jednoduchost a použití co nejdostupnějších materiálů a pomůcek.

Pilník, pazourek, trenky a krabička od diabolek.

  • Nadále vám chci všechny uskutečněné projekty předávat prostřednictvím těchto stránek a podělit se nejen o úspěchy, ale i o nezdary, které jsou s realizací mých projektů spojené. Takže si na webu pronajmu prostor i na další rok, chci ho mít totiž nadále čistý a bez reklam, které mě jinde tolik lezou na nervy.

Připraveno na projekt Tříbarevná koza.

  • Mám ještě v plánu i pár věcí, co bych chtěl udělat tady na mých webovkách, ale to si zatím nechám pro sebe. Zatím totiž nevím, jestli budu mít chuť věnovat tomu čas a energii, snad ano. Pokud se ty změny objeví, budete o tom vědět, pokud ne, alespoň nebudete zklamaní 🙂 .

PODĚKOVÁNÍ A PŘÁNÍ


  • Moc děkuju za ohlasy na moje stránky, které čtu a slyším až překvapivě často a od lidí, u kterých bych nečekal, že je zajímá tématika zálesáctví. Opravdu to potěší a utvrzuje mě to v přesvědčení, že to má smysl dělat.
  • A co vám přeju do nového roku? Abyste brali věci s nadhledem a nebáli se udělat si legraci ze sebe sama. Abyste měli chuť zkoušet nové a nové, protože: Kolik věcí umíš, tolikrát … no to pořekadlo je vlastně o řečech, ale to je jedno 😉 . Přeju abyste překonali lenost a vydávali se častěji ven, dokud máme ještě kam.

Ze srdce vám přeju, aby se vám splnil alespoň jeden zálesácký sen. A také a to hlavně, aby se vám vyhýbaly úrazy a ty nepřátelské viry a bakterie, protože zdraví značně usnadní veškeré naše snažení.

Tak ahoj v příštím roce a …

 


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře