Cestovní postýlka

Cestovní postýlka

Jako mnozí jsem v různých obdobích svého toulání přírodou řešil dilema, jakou karimatku vlastně potřebuju? Když si to tak zpětně uvědomím, moje cesta vedla nárůstem tloušťky karimatky.

Začal jsem u alumatky (tloušťka pár milimetrů), pak jsem přešel na pěnovou karimatku (jeden centimetr), následně jsem objevil svět samonafukovaček (dva a půl centimetru) a nakonec skončil u nafukovačky. A tu vám dnes představím, je to:

Therm-A-Rest NeoAir All Season s tloušťkou neuvěřitelných šest a půl centimetrů.

Je na ní i pohodička v zimě přímo na sněhu – má totiž asi největší tepelný odpor 4,9 ze všech karimatek (samonafukovačky mají sotva 3), no a to pohodlíčko je prostě balada, netlačí ani velké kořeny nebo šutry.

Další obrovskou výhodou je její hmotnost a sbalitelnost. Na zádech si totiž nesete váleček o průměru 12cm a výšce 20cm o hmotnosti půl kila.

jen tři malé nevýhody a tou je cena a to, že šustí, když se na ní vrtíte. Jelikož se nevrtím a investice do mých zad se mi doufám do budoucna vrátí, nepovažuju tyto nevýhody za významné. A třetí nevýhoda je to nafukování pusou, kdy se vám po dva a dvaceti hlubokých fouknutích pěkně mele šíša. Dodávají k ní sice elektrický nafukovač, ale ten v lese nechci používat. Takže to nějak budu muset v budoucnu vymyslet.

Zatím jsem na ni slyšel samou chválu a i já se ráno v lese budím nerozlámaný a odpočatý, takže za mě má jedničku s hvězdičkou.

No a takhle je nafukovačka malinká v porovnání se Zebrou (průměr 12cm)


EDIT 2017: nafukování jsem vymyslel – používám velký odpadkový pytel, do jehož ustřiženého rohu jsem přidělal “náhubek” z originál ventilátoru Therm-A-Rest.


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.

Systém bodování je následující  . . .  článek je perfektní ,  článek je kravina
Formulář na komentáře a na diskusi, nápady  či kritiku je ještě níž pod bodováním.

Jestli tě zajímají články na stejné téma, tak hned pod čarou (za takovou knížkou) je odkaz. Dále se dají vyhledat stejná klíčová slova – za “lístečky”. Ještě se dá přeskakovat na PŘEDCHOZÍ a NÁSLEDUJÍCÍ článek.

5 2 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře