Cestovní postýlka
Jako mnozí jsem v různých obdobích svého toulání přírodou řešil dilema, jakou karimatku vlastně potřebuju? Když si to tak zpětně uvědomím, moje cesta vedla nárůstem tloušťky karimatky.
Začal jsem u alumatky (tloušťka pár milimetrů), pak jsem přešel na pěnovou karimatku (jeden centimetr), následně jsem objevil svět samonafukovaček (dva a půl centimetru) a nakonec skončil u nafukovačky. A tu vám dnes představím, je to:
Therm-A-Rest NeoAir All Season s tloušťkou neuvěřitelných šest a půl centimetrů.
VÝHODY:
Je na ní i pohodička v zimě přímo na sněhu – má totiž asi největší tepelný odpor 4,9 ze všech karimatek (samonafukovačky mají sotva 3), no a to pohodlíčko je prostě balada, netlačí ani velké kořeny nebo šutry.
Další obrovskou výhodou je její hmotnost a sbalitelnost. Na zádech si totiž nesete váleček o průměru 12cm a výšce 20cm o hmotnosti půl kila.
NEVÝHODY:
Má jen tři malé nevýhody a tou je cena a to, že šustí, když se na ní vrtíte. Jelikož se nevrtím a investice do mých zad se mi doufám do budoucna vrátí, nepovažuju tyto nevýhody za významné. A třetí nevýhoda je to nafukování pusou, kdy se vám po dva a dvaceti hlubokých fouknutích pěkně mele šíša. Dodávají k ní sice elektrický nafukovač, ale ten v lese nechci používat. Takže to nějak budu muset v budoucnu vymyslet.
Zatím jsem na ni slyšel samou chválu a i já se ráno v lese budím nerozlámaný a odpočatý, takže za mě má jedničku s hvězdičkou.
No a takhle je nafukovačka malinká v porovnání se Zebrou (průměr 12cm)
EDIT 2017: nafukování jsem vymyslel – používám velký odpadkový pytel, do jehož ustřiženého rohu jsem přidělal trubku a „náhubek“ z originál ventilátoru Therm-A-Rest.
HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:
POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.