Krosna LK-35

Krosna LK-35

Mou pozornost upoutal švédský armádní batoh (krosna) LK35 z roku 1984. Bohužel nebyl nikde k sehnání, ale viděl jsem ho kdysi na videu u Milana Matějky a zeptal se ho, jestli by ho neprodal, když už teď používá jiné batohy. Po nějaké době rozmýšlení souhlasil a mě tím udělal moc velkou radost. Děkuju milane.

je to naprosto skvělá krosna, která je blbuvzdorná, nepromokavá a téměř nezničitelná, pohodlná a nepotí se pod ní záda, nicméně stále je co vylepšovat k obrazu svému. Takže jsem se zanedlouho po vzoru MCQ Bushcraft i podle mých nápadů pustil do doplňování její výbavy.

Tady je celá přestavba zdokumentovaná:

Úprava číslo jedna. doplnění spon z duralu – aby nevypadávaly spodní přezky a věci v nich stažené, když se povolí víko.

Úprava číslo dvě. ze dvou metrů padákovky jsem upletl madlo.

Úprava číslo tři. z nosného systému 304 (opět Švédské armády) jsem použil pásek jako bederák.

Úprava číslo čtyři. do boků krosny jsem udělal lochajznou čtyři díry, do zadní strany kapsy z nosného systému 304 taky, natloukl průchodky a naohýbal nerezový drát

Výsledek z boku po kompletaci (rychlé, levné a demontovatelné).

Výsledek ze předu, Krosna totiž neměla žádné malé kapsy, jen centrální komoru a jednu plochou na zádech. Teď mám po ruce toaleťák, hrnek, lahev, lékárničku a další drobnosti a nemusím to lovit z pod víka.


Edit 2019: po třech letech jsem si k němu ušil nový BEDERÁK.


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.

Systém bodování je následující  . . .  článek je perfektní ,  článek je kravina
Formulář na komentáře a na diskusi, nápady  či kritiku je ještě níž pod bodováním.

Jestli tě zajímají články na stejné téma, tak hned pod čarou (za takovou knížkou) je odkaz. Dále se dají vyhledat stejná klíčová slova – za “lístečky”. Ještě se dá přeskakovat na PŘEDCHOZÍ a NÁSLEDUJÍCÍ článek.

5 9 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Píťa
Píťa
1 rok od zveřejnění

Téda Ahoj Bošku na článek o téhle krosně jsem narazil až teď a to jsem si myslel že mám už projité snad všechno, a musím nechat ta LK-35 je krásná krosna, i když já si teď dávám dohromady A.L.I.C.E batoh a přemýšlm o norské krosně (https://www.militarysklad.cz/detail/batoh-horskysramem-norsky-nylonovy-pouzity-1000088659) jsem hold asi blázen do kovových rámů 🙂 Každopádně… Číst vice »

Píťa
Píťa
Reakce na  Bošek
1 rok od zveřejnění

Práve kor když Alici mám od ženy 😀 jelikož jí měla když jezdila s trampy, no tak si jí opravím a budu spokojený, přece všechno je to lepší než třeba ta moje velká polní vz.60 😀

Píťa
Píťa
Reakce na  Bošek
1 rok od zveřejnění

Tak po třech dnech opět Ahoj, Alici jsem už dal víceméně dohromady, chybí mi akorát přešít hlavní zapínání které ženy mladší bratr (tenkrát asi 13 let) na jednom čundru přeřezal protože blbec nevěděl jak se povoluje, a normálně se divím jak pohodlné to i s mojí haldou kravin je, a že jich tam mám nespočet… Číst vice »

Píťa
Píťa
Reakce na  Bošek
1 rok od zveřejnění

Ahoj a díky ti za odběr už jsem si toho všiml, a jestli se ti videa líbí je to jen plus, nezávislý se snažím být co nejvíc protože těch military bushcrafťáku máme až moc tak to přesouvám spíš k tomu trampovi vandrákovi 🙂 já jako látku na bederák použiju kus jehliček co jsem měl na… Číst vice »

Vítězslav Velík Kania
Vítězslav Velík Kania
7 měsíců od zveřejnění

🙂 Parádní článek a velmi zajímavá krosna. Rád sem k Tobě chodím nakukovat. Ahoj!