Nové ucho

Nové ucho

Poklička ZEBRY 12 se mi s originálním ouškem vždycky špatně sundávala, zvlášť, když byl kotlík nad ohněm a já se třeba chtěl jen podívat, jestli se už voda vaří nebo jsem chtěl přidat další ingredience a podobně.

Vždycky jsem vzal lžíci a její druhou stranu podsunul pod ouško. Několikrát mi i poklička spadla na zem a to se mi fakt nelíbilo. Takže jsem přemýšlel, jak to vylepšit. No a vymyslel jsem jednoduché přídavné sklopné ucho, které drží ve sklopené i ve svislé poloze.

Co jsem použil na výrobu:

  • nerezový drát – nebo něco podobného, z čeho bude vlastní ouško. Já jsem doma našel D-kroužek z nějaké staré tašky
  • tenčí plech – na přidělání ouška k pokličce – ten jsem vystřihl z plechovky od gelu na holení
Gel na holení a D-kroužek ze staré tašky

Plech jsem vystřihl tak velký, aby se na šířku vešel do prohlubně v pokličce a na délku tak, aby vystačil i s nějakým přesahem kolem původního ouška. Potom jsem ho ohnul do trojúhelníku a otestoval navléknutím na pokličce. Sedí dobře, takže zase sundat, trochu sbrousit rohy a začistit hrany, abych se nepoškrábal nebo nepořezal při čištění.

Plech je vystřižený, D-kroužek sbroušený, jen je spojit s pokličkou.

D-kroužek jsem v jeho rovné části zespodu trochu sbrousil, aby vznikla ploška, kterou bude ve vzpřímené poloze ouško opřené o pokličku, a novému uchu umožní samovolně stát. D-kroužek jsem nasadil do trojúhelníku z plechu a spolu s ním znovu navlékl na pokličku. Plech jsem nakonec kleštěmi zmáčkl doplacata.

S výsledkem jsem spokojený, zbývá jen ho otestovat v praxi, tak hurá do lesa a něco uvařit.


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.

Systém bodování je následující  . . .  článek je perfektní ,  článek je kravina
Formulář na komentáře a na diskusi, nápady  či kritiku je ještě níž pod bodováním.

Jestli tě zajímají články na stejné téma, tak hned pod čarou (za takovou knížkou) je odkaz. Dále se dají vyhledat stejná klíčová slova – za “lístečky”. Ještě se dá přeskakovat na PŘEDCHOZÍ a NÁSLEDUJÍCÍ článek.

0 0 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře