Web a jiné

Novinky na webu


Jelikož se mi v tom vedru, co v létě panovalo, nechtělo nic vytvářet, alespoň jsem si dal do pořádku webovky.

Možná jste si toho všimli, možná ne. Tak to shrnu, aby to bylo hezky pohromadě a případně vám to usnadnilo orientaci na stránkách, pokud byste něco hledali.

Tak jdeme na to, co je nové:


BAREVNÉ NADPISY

Asi nejviditelnější změna, promítající se všude, jsou zelené nadpisy a zelené oddělovací linky. Rozhodl jsem se udělat web trochu veselejší a barevnější. No a k přírodě, o které je můj web, logicky patří zelená barva.

Zelenou jsem použil nejen na nadpisy jednotlivých oblastí na stránce, ale i na nadpisy v textu. Podle mě to ještě více odpíchne nadpis od standardního textu.


Trošku odlišnou zelenou jsem zvolil na takzvané hypertextové odkazy, to jsou slova, pomocí kterých se prokliknete jinam. Otevře se nová stránka s obsahem, na který odkazuje přímo text nebo často používám slovo „TADY“.


KRESLENÉ TITULNÍ OBRÁZKY

Mým hlavním cílem je nejít s davem. Jasně, témata o zálesáctví si budou na všech webovkách podobná, ale chtěl jsem se odlišit na první pohled. Což lze, zejména na Facebooku, buď hodně provokativní či jinak upoutávající fotkou, nebo něčím, co se nebude fotka.

Rád kreslím, takže volba byla jasná, budou to takové skici. A aby nebyly jen tak obyčejné, rozhodl jsem se je udělat, rádoby, vtipné. Jak se mi to povedlo, musíte posoudit vy.


VYHLEDÁVÁNÍ

Ten obdélník vpravo „HLEDEJ NA MÉM BLOGU“ je na webovkách už od začátku. Ale ze statistik jsem zjistil, že skoro dvě třetiny z vás na moje webovky vstupují z mobilu. No ještě aby ne, když na ně koukáte skrz Facebook a na tom je drtivá většina na mobilu.

No a teď k tomu vyhledávání – ten obdélník na monitoru vpravo se na mobilu bohužel dostane až někam hodně dolů a musí se dostkrát přejet prstem, abyste se dostali až tam. A to se mi nelíbilo. Takže jsem dal hledání i do hlavního menu. Na mobilu stačí ťupnout na ty tři čárky vpravo nahoře a hned první řádek je lupa. Do okýnka stačí napsat hledaný text a ťupnout na lupu vpravo vedle okýnka nebo na virtuální klávesnici. Snad tu najdete, co hledáte.


KLIKACÍ OBRÁZKY A FOTKY

Tak tohle je pro mě osobně ta nejhezčí změna. Na všechny obrázky v textu (ne v hlavičce) se dá kliknout a ony se zvětší téměř do velikosti monitoru. U hodně starých článků se ta velikost moc nezmění, protože jsem tenkrát dával obrázky malé. Ale zbytek obrázků je ve velikosti 1500×1000 pixelů. Rámeček jsem volil takový univerzální a nerušivý. Zatemnění okolí je myslím dostatečné, ale přesto je vidět, že jste nikam z příspěvku neutekli.

Když budete chtít obrázek zavřít, kliknete opět na něj a jste tam, kde předtím.


Nemám všude jen klikací samotné fotky. Občas mám v příspěvcích takzvané Galerie (malé obrázky vedle sebe). Tam se kliknutím dostanete na velký obrázek a, když kliknete na něj do strany, posunete se na další nebo předchozí obrázek. Pro zavření můžete kliknout přímo do středu. Na compu se dá posouvat mezi fotkami pomocí šipek a zavřít pomocí ESC.


VZKAZNÍK

Pokud mi budete chtít poslat mail, vytvořil jsem zvláštní stránku s potřebnými okýnky, nemusíte lézt k sobě na mail a pracně vyťukávat moji mailovku. Na tuhle stránku se prokliknete právě touhle papírovou vlaštovkou.

Před odesláním vzkazu je potřeba vyřešit složitý matematický úkol z první třídy, takže přeju příjemnou zábavu při jeho luštění :-).


USPOŘÁDÁNÍ MENU

Obsah menu jsem taky přizpůsobil mobilním čtenářům. Trošku jsem to zreorganizoval, aby v mobilu nebylo tolik řádků pod sebou. Na řádek Galerie přírody v části Sbírky neklikejte, nic tam není, stále na ní pracuju. Ne sice tak intenzivně, jak bych chtěl, ale občas ano.


No a to je momentálně z novinek všechno.

Doufám, že vám všechny zpříjemní návštěvu mých stránek a že i nadále mými věrnými čtenáři.

Tak zase ahoj příště.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře