Nová čelovka

Nová čelovka

Jelikož mi moje úžasná čelovka Petzl Tikka XP zhruba po deseti letech v podstatě každodenního používání pomalu dosluhuje, tak jsem se rozhodl koupit novou.

Teda funguje stále dobře, ale horní ovládací tlačítko je už vymačkané a po stranách jsou vidět škvíry, takže přestává být vodotěsná. Nechci riskovat, že mi někde v dešti nebo chumelenici klekne. Guma kolem hlavy už je navíc skoro nepružná, takže mi čelovka pozvolna sjíždí z čela na nos. No a v poslední řadě jsem ji uštědřil další ránu, kdy praskl její kryt ještě na jednom místě. Kryt jsem znovu slepil vteřiňákem, takže je to jen kosmetická vada.

Tikka bude doma sloužit i nadále, ale ven už ji tahat nebudu. Jsem s ní natolik spokojený, že jsem si chtěl koupit tu samou, bohužel už se nevyrábí a tak jsem koukal po jiné, ale podobné.

Petzl přišel s jejím nástupcem a tím je Petzl Actik. Actik má myslím o dva režimy méně – boost (maximální intenzita bílého světla) a bílý stroboskop. Ani jeden z těchto režimů jsem nikdy nevyužíval, takže mi jejich zrušení nevadí. Dál je trošku jiné ovládání a světlo postupně ztrácí intenzitu místo systému, jaký byl u Tikky. Tikka svítila stále stejně silně a pak třikrát blikla a za chvíli přepnula do nižšího režimu a, pokud zablikala i v tom nejnižším, tak po chvilce byla tma. Tuhle změnu také zatím vidím pozitivně.

Actik má dvě zajímavé vychytávky. Má reflexní nápisy na gumovém pásku kolem hlavy a integrovanou píšťalku v přezce vzadu na hlavě. Takže se bude snadněji hledat, když někam zapadne vypnutá do trávy a já se budu snadněji hledat, když se ztratím a budu pískat, hahaha. Dále jako pozitivní vidím to, že zůstali u konceptu vrácení se do základního nastavení a v dané barvě při vypnutí a opětovném zapnutí. Tedy mám nastavenou červenou, zhasnu a, když po čase opět rozsvítím, tak mám stále červenou. Když mám nastavenou bílou vyšší intenzity, po zhasnutí a zapnutí mám bílou nejnižší intenzity.

Výrobce si natolik věří, že na čelovku dává pětiletou záruku. Což se ani nedivím se zkušeností s předchozím modelem Tikka XP.

Jediná nevýhoda Actiku je, že si musíte zvolit režim světla hned na začátku. Po delší době svícení totiž při požadované změně režimu musíte čelovku vypnout a znovu zapnout a zvolit hned nový režim. Nebo tam je fígl, na který jsem nepřišel a asi špatně četl návod.

Obal (plastovou krabičku) jsem si nechal ten samý, protože se i tahle čelovka do něj naskládá tak akorát, menší už prostě asi nenajdu. Obal je dost odolný a pro všechny případy i vodotěsný. V nouzi se dá použít jako hrnek, když by ho někdo z kamarádů zapomněl doma.


Každopádně mi Actik už teď po několika použitích dělá radost a doufám, že bude sloužit stejně dobře a dlouho jako Tikka.


A JEŠTĚ PÁR FOTEK:


POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.

Systém bodování je následující  . . .  článek je perfektní ,  článek je kravina
Formulář na komentáře a na diskusi, nápady  či kritiku je ještě níž pod bodováním.

Jestli tě zajímají články na stejné téma, tak hned pod čarou (za takovou knížkou) je odkaz. Dále se dají vyhledat stejná klíčová slova – za “lístečky”. Ještě se dá přeskakovat na PŘEDCHOZÍ a NÁSLEDUJÍCÍ článek.

0 0 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře