Zase za tmy

25. prosinec 2019

Padla tma a jsem tu. Jelikož furt leje a minule jsem se trochu trápil, naštípal jsem hodně polínek, abych měl pořádnej základ. PS: dneska jsem poprvé provětral novou pilku, co je na fotce. Píšu o ní potom TADY.


Taky jsem zvolil osvědčenou kombinaci – naškrábaná smolnička, natrhaná březová kůra, čtyři chlupatý polínka a hodně třísek.


Blaflo to suprově a už nechcíplo. Asi hodinku jsem jen tak posedával, koukal do ohně a poslouchal, jak vítr shazuje kapky vody do listí. Obloha byla jasná a všude klid.


Jen žaludek trochu začal zpívat, tak mu dopřejeme tu správnou baštu. Buřtíky jsem nakrájel podélně na čtvrtky. PS: a tady je zase vidět poprvé použitý MULTITOOL.


Pak jsem pořádně rozpálil trošku oleje …


… a osmahnul dozlatova buřty.


No vína trochu ubylo, ale na zapití té dobroty to bohatě stačí.


Pak jsem si ještě trošku nalil, koukal do ohýnku a užíval si tu samotu. Oheň jsem rozdělával jen v košili, pak přišel na řadu svetr a nakonec jsem si vzal pro jistotu i bundu.


Celou noc zářily hvězdy, tedy pokud já vím (v jedenáct jsem usnul a v půl šestý šel čůrat), takže teplota klesla z večerních čtyř až na jeden a půl. S rozedněním se zatáhlo a teď v osm se tudíž oteplilo na dva.


Konec mudrování, jde se snídat. K snídani bude klasika – kafe a vajíčka. Dneska si vejce udělám jako omeletu s tekutým prostředkem a k tomu topinky. Na pánvi je vidět zatuhlá louže po večerních buřtech.


Omastek z buřtů jsem pořádně rozpálil a prsknul na něj čtyři vejce.


Někdo psal, že se na titanu všechno lepí – tady je důkaz o opaku. Pokud nejdřív pořádně rozpálíte tuk, tak je to jak teflonka.


Snídaně je hotová, už jen osolit a opepřit a dobrou chuť.


Dokonce vylezlo i sluníčko, tak jsem ho šel pozdravit a pokochat se „zimní“ krajinou kolem přístřešku. Pak už jen sbalit a hurá domů.


Cestou jsem zase narazil na srnčí. Třeba mě ty dvě sledují a pak vždycky se smíchem přede mnou utečou 🙂


No a když jsou ty Vánoce, tak nesmí chybět jmelí. Pár větviček jsem ulomil a vzal domů. A to je konec dnešní nocovačky. Ta zase někdy příště … ahoj.


CELÝ ROK 2019


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře