DovednostiVýbava

Vítejte v Boškově světě


Ahoj, vítejte v mém světě. Než se do něj ponoříte, chtěl bych vám stručně popsat, proč jsem ho vůbec založil a jak vypadá.


Začátek všeho byl Facebook. Jsem na něm aktivní od roku 2015. Mé příspěvky na FB se vesměs týkají mého pobytu v přírodě, tvoření, vylepšení a nákupu věcí pro pobyt „mimo civilizaci“.


Ke všem příspěvkům jsem se snažil psát nějaké krátké a občas rádoby vtipné (to musí posoudit jiní) komentáře. Dost často jsem měl chuť se i rozepsat, ale od toho Facebook není.


Mnohdy mě potěšily reakce lidí, kteří ty komentáře rádi četli. Nedávno mi navrhla jedna kamarádka Eva, že bych měl napsat knížku. To je ale hodně velké sousto, na které si rozhodně netroufám a myslím, že ani nikdy netroufnu.


Zhruba ve stejné době mi napsal jeden Facebookový kamarád Martin, že bych si měl založit blog, že bude jeho pravidelným čtenářem. I toho jsem odkázal kamsi. Ale začala ve mně postupně růst myšlenka, že bych to mohl zkusit. Myšlenka dozrála a já šel do toho.


TAKŽE TADY JE!

Můj vlastní blog. No, jestli se tomu tak dá říkat. Možná to bude blog, protože mám v plánu sem pravidelně dávat příspěvky týkající se pobytu v přírodě. Nechtěl jsem, aby přišel na svět „s holým zadkem“, tak jsem se odrazil od již zmíněného Facebooku a mé zdi na něm.


A JAK TEDY VYPADÁ BOŠKŮV SVĚT?


Snažil jsem se ho udělat co nejpřehlednější. Nyní vám ukážu celou strukturu, snad vás to neunudí, ale chci, aby se v něm každý návštěvník dobře orientoval a nebloudil zbytečně.


Tak jdeme na to. Úplně nahoře je

ZÁKLADNÍ LIŠTA


DOMEČEK – DOMŮ

To je hlavní a titulní stránka, na které se budou objevovat všechny nové příspěvky, tedy jen ukázka několika prvních řádků těchto příspěvků. Na stránce DOMŮ se dá prolistovat postupně celou historií až k počátku. Příspěvky jsou vždy po deseti, pak se musí kliknout vpravo dole na další stranu. Všechny příspěvky můžete samozřejmě po jejich rozkliknutí okomentovat, budete-li mít chuť.


ZÁKLADNÍ INFORMACE

Tohle je stránka kde najdete úvodní slovo k začátečníkům (takový proslov k lidem, co se zálesáctvím teprve začínají nebo chtějí začít). Dále informace o mně, o mém vztahu k přírodě a o cíli tohoto blogu. Až úplně dole je prostor, odkud mi můžete poslat mail. Odpověď vám přijde z adresy alias.bosek@gmail.com. Taky jsou tu dvě stránky s mými zdroji informací. První obsahuje knížky, které jsem četl a ze kterých stále čerpám. A na druhé stránce jsou odkazy na YouTubery, kteří mě v oblasti zálesáctví, bushcraftu nebo survivalu, či jiných dovednostech oslovili a chtěl bych, abyste je poznali i vy. Pokud přibude ještě nějaká další skupina informací, přidám další stránku.


DOVEDNOSTI

Aktivity, které si myslím, že jsou pro zálesáctví důležité. Aktivity, které se neustále učím zdokonalovat a o kterých by měl tento blog do budoucna především být. Zatím je tam schválně jen pár příspěvků a to jen z toho důvodu, že mám v plánu tolik věcí, které vám chci ukázat, ale ještě jsem neměl čas je nafotit a napsat o nich.


MOJE VÝROBKY

Všechno, co jsem vyrobil a souvisí to s mým tedy Boškovým světem, je tady.


SBÍRKY

Mám rád staré vařiče a rád vyřezávám ze dřeva. Na téhle stránce, vlastně dvou, uvidíte mé dvě sbírky – vařičů a toho, co jsem vyřezal. Ještě je tu jedna stránka. Ta se týká nožů, které mám. Už od klukovských let mě provází nože. Všechny jsou tu a všechny dosud mám.


MOJE PŘÍBĚHY

Tady jsou mé příběhy a výpravy do přírody prezentované dříve na Facebooku. Až do jara roku 2023 mám všechny příběhy duplicitně – jak na FB, tak i tady. Na jaře jsem se rozhodl, že je už na FB dávat nebudu a budu je psát jen tady. Na FB už dávám vždycky jen odkaz na mé stránky.

Jsou to tedy fotopříběhy s krátkými komentáři. Jsou rozdělené po rocích tak, jak jsem je prožíval.


GALERIE PŘÍRODY

Na tu jsem obzvlášť pyšný. Všechno jsem nafotil já. Dal jsem všemu česká a latinská jména a roztřídil podle rodů a druhů. Je tu víc jak půl tisícovky položek. Přírodu mám moc rád a rád se v ní orientuju. Pohle je taková moje pocta přírodě.


LUPA – HLEDAT

Tady asi nemusím nic vysvětlovat …


WIDGETY

Dál jsou tu okýnka (widgety) na pravé straně vedle příspěvků (v sidebaru).

Každý widget má své záhlaví a je doufám každému jasné, co které okýnko znamená.


No a to je vše. Příjemnou zábavu.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Eva Dernerová
Eva Dernerová
5 roků od zveřejnění

Tedy, musím uznat, že to nemá chybu. Já, zálesák teoretik ti jen tiše závidím a hrozně fandím. Můj zdravotní stav mi tyto aktivity už nedovoluje, ale SLEDUJI TĚ! Eva