DovednostiVýbava

Vítejte v Boškově světě

Ahoj, vítejte v mém světě. Než se do něj ponoříte, chtěl bych vám stručně popsat, proč jsem ho vůbec založil a jak vypadá.

Začátek všeho byl Facebook. Jsem na něm aktivní od roku 2015. Mé příspěvky na FB se vesměs týkají mého pobytu v přírodě, tvoření, vylepšení a nákupu věcí pro pobyt „mimo civilizaci“.

Ke všem příspěvkům jsem se snažil psát nějaké krátké a občas rádoby vtipné (to musí posoudit jiní) komentáře. Dost často jsem měl chuť se i rozepsat, ale od toho Facebook není.

Mnohdy mě potěšily reakce lidí, kteří ty komentáře rádi četli. Nedávno mi navrhla jedna kamarádka Eva, že bych měl napsat knížku. To je ale hodně velké sousto, na které si rozhodně netroufám a myslím, že ani nikdy netroufnu.

Zhruba ve stejné době mi napsal jeden Facebookový kamarád Martin, že bych si měl založit blog, že bude jeho pravidelným čtenářem. I toho jsem odkázal kamsi. Ale začala ve mně postupně růst myšlenka, že bych to mohl zkusit. Myšlenka dozrála a já šel do toho.

Takže tady je!

Můj vlastní blog. No, jestli se tomu tak dá říkat. Možná to bude blog, protože mám v plánu sem pravidelně dávat příspěvky týkající se pobytu v přírodě. Nechtěl jsem, aby přišel na svět „s holým zadkem“, tak jsem se odrazil od již zmíněného Facebooku a mé zdi na něm.

A jak tedy vypadá Boškův svět?

Snažil jsem se ho udělat co nejpřehlednější. Nyní vám ukážu celou strukturu, snad vás to neunudí, ale chci, aby se v něm každý návštěvník dobře orientoval a nebloudil zbytečně.

Tak jdeme na to. Úplně nahoře je základní lišta.

  • DOMŮ – to je hlavní a titulní stránka, na které se budou objevovat všechny nové příspěvky, tedy jen ukázka několika prvních řádků těchto příspěvků. Na stránce DOMŮ se dá prolistovat postupně celou historií až k počátku. Příspěvky jsou vždy po deseti, pak se musí kliknout vpravo dole na další stranu. Všechny příspěvky můžete samozřejmě po jejich rozkliknutí okomentovat, budete-li mít chuť,
  • ÚVODNÍ SLOVO – tohle je stránka o mně, o mém vztahu k přírodě a o cíli tohoto blogu. Až úplně dole je prostor, odkud mi můžete poslat mail. Odpověď vám přijde z adresy alias.bosek@gmail.com
  • PRO ZAČÁTEČNÍKY – takový proslov k lidem, co se zálesáctvím teprve začínají nebo chtějí začít.
  • DOVEDNOSTI – aktivity, které si myslím, že jsou pro zálesáctví důležité. Aktivity, které se neustále učím zdokonalovat a o kterých by měl tento blog do budoucna především být. Zatím je tam schválně jen pár příspěvků a to jen z toho důvodu, že mám v plánu tolik věcí, které vám chci ukázat, ale ještě jsem neměl čas je nafotit a napsat o nich.
  • VÝBAVA – jsou zde zatím jen prezentované věci, co jsem si vyrobil, zdokonalil nebo koupil. V budoucích příspěvcích popíšu, jak jsem s nimi spokojený, na co si dát při výběru pozor a podobně.
  • MOJE AKCE – tady jsou a do budoucna budou odkazy na mé příběhy prezentované na Facebooku. Jsou to tedy fotopříběhy s krátkými komentáři. Jsou rozdělené po rocích tak, jak jsem je prožíval.
  • ZDROJE INFORMACÍ – zatím tuhle stránku tvoří vlastně dvě. První obsahuje knížky, které jsem četl a ze kterých stále čerpám. A na druhé stránce jsou odkazy na YouTubery, kteří mě v oblasti zálesáctví, bushcraftu nebo survivalu, či jiných dovednostech oslovili a chtěl bych, abyste je poznali i vy. Pokud přibude ještě nějaká další skupina informací, přidám další stránku.
  • GDPR – toho si nevšímejte, to prý někde nyní musí na stránce viset, to jsem netvořil já.

No a co dál? Dál jsou tu okýnka (widgety) na pravé straně vedle příspěvků (v sidebaru).

První okýnko je na vyhledávání jakéhokoliv výrazu na mém blogu, tedy na celých těchto stránkách.

Ve druhém okýnku je seznam pěti nejnovějších příspěvků.

Třetí okýnko je výhodné pro ty, které zajímá konkrétní téma na mém blogu. Témata se navzájem prolínají, takže je možné, že bude některý příspěvek v několika tématech. Za každým tématem je v závorce počet příspěvků psaných právě na toto téma. Nadřazená témata mají za sebou součet všech, co jsou pod nimi.

No a konečně čtvrté okýnko je historický průřez mých příspěvků. Je rozděleno po měsících a v závorce je vždy počet příspěvků v daném měsíci.

Spodní dvě okýnka jsou pro správu a informace pro mě. Těch si nemusíte všímat.

Některé hlášky a tlačítka jsou anglicky a ještě je neumím přepsat do češtiny. Je to někde hluboko v kódu šablony, kterou jsem použil. Třeba se mi to někdy podaří přepsat. Ale věřím, že vás intuice navede, co která hláška znamená.

No a to je vše. Příjemnou zábavu.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

0 0 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Eva Dernerová

Tedy, musím uznat, že to nemá chybu. Já, zálesák teoretik ti jen tiše závidím a hrozně fandím. Můj zdravotní stav mi tyto aktivity už nedovoluje, ale SLEDUJI TĚ! Eva