Web a jiné

Novinky na webu 2021


Poslední dobou se dost hrabu ve svých webových stránkách a snažím se je vylepšovat.

Není to jen navenek – to, co vidíte vy, ale i pro mé lepší ovládání a pro můj vlastní dobrý pocit. I spousta věcí navenek není na první pohled vidět a většina z vás si změn ani nevšimne.

Ale jsou tu nové věci, které jsou hned vidět a u kterých vás prosím o upřímnost a spolupráci. Zásadní jsou v podstatě jen dvě. Tak se na ně pojďme podívat. Nejprve ale jedno upozornění:


KONEC LAJKŮM

Už asi před půl rokem jsem si na Facebooku zrušil upozornění na to, že mi někdo něco olajkoval. Ne, že by mě palec nahoru nepotěšil, ale není to pro mě to stěžejní. To samé jsem si uvědomil i na svých webovkách – lajky pro mě nic neřeší. Stejně je navíc na mých stránkách asi mohli dávat jen uživatelé Facebooku – nevím, nic jsem si nelajkoval.

Takže jsem okýnko „To se mi líbí“ prostě smazal i s těmi vašimi skvělými palci nahoru. Snad to pochopíte a uvítáte to, co bude následovat – to popisuju v dalším bodě.


BODOVÁNÍ

Místo lajků jsem dal na stránky bodování. POZOR, NENÍ TO ZNÁMKOVÁNÍ. Takže, čím víc hvězdiček, tím víc bodů, tím se vám ten článek víc líbí a víc vám přinesl. A samozřejmě naopak.

Bodovat může kdokoliv, ale ten konkrétní článek pouze jednou z jednoho zařízení. Pokud budete chtít bodovat, najedete na počet hvězdiček, kolik si myslíte, že by měl článek dostat – od jedné do pěti – a kliknout. Může se výjimečně stát, že se po kliknutí nic nestane (to je teda fakt blbě řečeno), ale je to tím, že má server prostě zpoždění nebo se u vás v počítači nachází stránka načtená v mezipaměti a, ať děláte, co děláte, projeví se to třeba až za několik minut. To, že jste bodovali, poznáte tak, že zkusíte kliknout ještě jednou a vyskočí na vás hláška. Ale většinou je vaše bodování vidět hned.

Pokud budete chtít bodovat, prosím o vaši upřímnost. Vůbec mi nejde o sbírání bodů, jde mi o zpětnou vazbu a posun ke zlepšení. Pro ještě lepší zpětnou vazbu jsem přidal i další prvek pro vaše vyjádření názoru, či dotazu – Komentáře.


KOMENTÁŘE

U komentářů je to trochu jiné než u bodování. Abyste mohli komentovat, musíte napsat jméno, pod kterým chcete v komentářích vystupovat a taky musíte uvést svůj aktivní e-mail. Nebojte, nikdo e-mail neuvidí a bude u mě v bezpečí. Mám zabezpečené stránky (to je ta ikona zamčeného visacího zámku úplně nahoře v liště – před boskuvsvet.cz/novinky-na-webu-2021/).

Email slouží pouze ke komunikaci mých webovek s vámi. Díky němu se například můžete dozvědět, že já nebo někdo napsal další komentář ke článku. Taky jsem primárně přednastavil, že se dozvíte, jestli jsem vám já nebo někdo odpověděl na váš komentář. Je to ten zelený zvoneček vedle „Přidat komentář“. Pokud nechcete vědět o odpovědi na svůj komentář, na zvoneček klikněte a mail s upozorněním vám nedorazí.

Nejen při bodování, ale i v komentářích vás poprosím o případné upřímné reakce, nápady nebo váš vlastní pohled na téma daného článku.

PS: nevím, jestli bohužel, ale v komentářích nefungují smajlíci, tak je tam ani nezkoušejte dávat. Kvůli smajlíkům nadstavbu fakt kupovat nebudu. 

Edit po týdnu: náhoda tomu chtěla a dorazila zdarma aktualizace a smajlíci už fungují, zkoušel jsem jak z mobilu, tak pár klávesových zkratek z compu. Smajlíkoví nadšenci, ale prosím střídmě, ano?


Snad výše uvedené změny přinesou kýžený výsledek. Záleží pouze na vás. Moc díky všem, kteří se zapojí svým bodováním a svou upřímně míněnou kritikou či svými dotazy do zlepšování mých stránek.

Už hned pod tímhle článkem můžete obě novinky vyzkoušet, tak směle do toho. Těm aktivním moc děkuju.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

4.7 18 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Peťule
Peťule
3 roků od zveřejnění

Jak často máš kritiku?
Ty jsi tak šikovný a nadaný člověk, že tě málo kdo může kritizovat.

zálesáctví.cz
zálesáctví.cz
3 roků od zveřejnění

No paráda … taky chystám pár změn … Tak snad k lepšímu. U těch komentářů bacha na spam 😉

Lesní želva
Lesní želva
3 roků od zveřejnění

Ahoj, za přidání komentářů máš ode mnė palec nahoru! 😉

Lesní želva
Lesní želva
Reakce na  Bošek
3 roků od zveřejnění

No rozhodně není zač, potěšení je na mojí straně. 🙂 Jsem ráda, že v psaní pokračuješ, a že Tě to očividně baví. Ráda sem chodím. Taky musím konečně dodělat svoje nové stránky…

Mawenzi
Mawenzi
3 roků od zveřejnění

smailici z devadesatek rulez! 🙂