Web a jiné

Novinky na webu


Jelikož jsem od konce podzimu nic moc nekutil a ani nechodil ven, měl jsem čas se věnovat i zlepšování vlastních webových stránek. V hlavě jsem měl několik projektů a zatím jsem zrealizoval dva. A o ty se s vámi chci podělit.


První projekt:

MOJE PŘÍBĚHY

Je to v podstatě takový můj vzpomínkový kalendář. Na začátku jsem tady udělal jen kostru chronologicky seřazených odkazů na Facebook. Časem vyplula na svět fáma, že Facebook v Evropě končí. Tomu jsem nijak nevěnoval pozornost. Ale nedávno mi můj FB profil někdo napadl. Naštěstí jsem ho zachránil.


Došlo mi ale, že bych o ty svoje fotky a hlavně popisky k nim taky mohl přijít. Originální fotky mám sice doma na compu, ale popisky bych nerad vymýšlel znovu. Takže jsem všechny fotky včetně popisků zazálohoval na Google fotky.


Pak jsem postupně sestavoval moje akce na vlastní webové stránky na Boškův svět. Zatím jich je ke dnešku necelých 160 a na mé stránky jsou převedené už všechny. Sem na Boškův svět.


JAK TO VYPADÁ?

Roky mám sestavené sestavené směrem dolů sestupně a i jednotlivé příběhy jsou v každém roce seřazené od nejnovějších nahoře po nejstarší dole. To, aby to nejnovější bylo vždycky hned po ruce.

Stačí kliknout na fotku nebo na FB ikonu dle libosti a jste v mém příběhu (tedy jen jako diváci). Doporučuju koukat na to u mě (kliknout na fotku), to je jasný, že? No, hlavně se podle mě líp příběhy prochází a čtou a fotky jsou hezčí, je tady taky víc textu v popiscích než na FB a v textech jsou i sem tam odkazy na jiné spojitosti. Jo a taky jsou tu oproti FB opravené pravopisné chyby a překlepy 😀 .

Takže, chcete-li se mnou znovu prožít mé příběhy v přírodě …

VSTUPTE

Do budoucna uvažuju, že budu na FB dávat vždycky jen odkaz na příběh vyprávěný tady na Boškově světě, ale ještě si nejsem úplně jistý … spíš asi jo. Bude stačit na FB kliknout na fotku v příspěvku a rozvine se celý příběh na Boškově světě. Možná dám i na fotku text, aby to navádělo ke klilknutí, uvidím. Nejsem sběratel „lajků“, takže je mi to v podstatě šumák.


Druhý projekt:

GALERIE PŘÍRODY

Tak tohle byl pro mě docela oříšek. Několikrát jsem předělával strukturu i vzhled, aby se dala galerie snadno procházet. Tudíž, aby neměla moc složitou strukturu a navíc, aby nebyla plná barevných tlačítek, kterými byste se proklikali, kam chcete. Chtěl jsem, aby vypadala svěže a bez rušivých věcí kolem. Snad se mi to podařilo, no však posoudíte sami, pokud se tam prokliknete z hlavního menu.


Zatím je v ní popsaných necelých 400 druhů života v naší České přírodě a k nim asi 500 fotek. Snažím se, aby to vypadalo trochu „chytře“, takže je v každém popisku nejen český, ale i latinský název. Například:


Základní seznámení s galerií a jejím uspořádání je na její  titulní straně, na kterou se dostanete z hlavního menu, jak jsem psal, nebo na konci tohohle článku přes tlačítko VSTUPTE.

Základní rozdělení mé GALERIE PŘÍRODY vypadá zatím takhle (snad časem to
„TEPRVE CHYSTÁM“ zmizí  😉 ). V neživé přírodě bych vám chtěl ukázat a popsat:

    • vlastní stopy zvířat, které po sobě zanechala ať už na sněhu nebo jinde
    • pobytové stopy živočichů (nejsou to přímo otisky chodidel, ale důkaz jejich přítomnosti)
    • zajímavé úkazy na nebi, které jsem zvěčnil svým foťákem
    • hezké i zvláštní chování vody na zemi

Takže, pokud vás má nabídka zaujala, klikněte níže a užijte si to.

VSTUPTE


Vím, že tenhle článek není nijak poučný a ani objevný, ale aspoň víte, na čem právě pracuju a že se neflákám. Po sérii o orientaci jsem chtěl sice zveřejnit nějaký článek o tom, co jsem vyrobil rukama a ne na klávesnici, ale na ten se těšte příště, už je nachystaný.


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ ČLÁNEK OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 2 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře