A buřty nebudou?

20. listopad 2021

Je něco po páté, vyrážím. Je už tma jak v pytli. Původně jsem chtěl tuhle úvodní fotku nafotit znova, ale zaujala mě svým chaosem natolik, že jsem ji tady nechal.


Nejdřív si musím v přístřešku udělat světlo a romantiku. Jen s čelovkou to fakt není ono.


A taky teplo je potřeba. Není sice úplně kosa, je něco kolem devíti stupňů, ale teplíčko je teplíčko.


A už to plápolá, už to frčí. Koukám, třísek jsem udělal dost, tak si nějaký nechám na ráno do dřívkáče.


Jelikož jsem si blbec doma zapomněl chleba a buřty bez pečiva prostě nejím, tak jsem jen popíjel vínko, poslouchal nezvyklý hrobový ticho kolem a koukal do ohně. Docela pozdě jsem obědval, takže jsem ani neměl hlad.


No, je čas jít do pelechu.


Dobré ráno, je něco po sedmé a stále je ještě tma. Je zajímavý, že jsem zapínal teploměr a on ukazoval 8.8°C. V noci asi teplota ještě nepatrně stoupla. Každopádně se spalo dobře. Ale už fakt musím vstávat, hlad dorazil v plné síle.


Buřtíky využiju ke snídani. Dneska jsem si taky místo Zebry vzal na kafe „samovar“. Tak uvidíme, jak to bude chutnat v lese. Zkoušel jsem ho totiž zatím jen doma.


Takže nejdřív musím rozjet dřívkáč a osmažit buřty.


No a potom z vajíček udělat smaženici …


… a nakonec uvařit kafe.


Už to krásně klokotá. Víčko jsem musel po téhle fotce hodně rychle zavřít, protože se samovar rozjel naplno a prskal a syčel a bublal, takže by dost kafe bylo okolo a to by byla škoda.


Snídaně je hotová. Tentokrát jsem si do kafe dal jen cukr a skořici, smetanu jsem nedával. Kafe bylo hodně silný, na mě fakt dost, a to proto, že jsem zvyklý si dávat na půl litru jen dvě lžičky, no tady jich bylo potřeba asi pět. Nádobka se sítkem totiž musí naplnit celá. Každopádně jsem si moc pochutnal. I na jídle samozřejmě.


Jsem po snídani, úplně se rozednělo. Mám sbaleno a zamířím domů. Příroda i obloha jsou už nevýrazné, takže fotit asi nebude co. Nebylo. Tohle je tedy poslední fotka. Bylo to opět fajn, takže zase někdy ahoj.


CELÝ ROK 2021


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře