Sníh, relax, Niva a déšť

14. prosinec 2019

SNÍH:

Než jsem vyrazil, sněžilo. Teda tak napůl s deštěm, takže na zemi nezůstalo nic než mokro. Naštípal jsem dříví, nadělal chlupatý polínka …


… a škrtnul sirkou. Nechtěl jsem si dokazovat, že to za mokra taky umím křesadlem, ale udělal jsem prostě na jistotu a na pohodu.


Krásně to vzplálo. Chlupatý polínka hořela suprově. Bohužel ale jen ona. Zbytek dříví se od nich nezapálil. Takže po chvíli bylo po ohni.


Nechtělo se mi celou procedúru dělat znova, tak jsem zbytek podpálil svým pomocníkem do mokra. Tomu už nic neodolalo – asi taky proto, že dříví už částečně oschlo z předchozího pokusu.


RELAX:

Najedený jsem byl z domu, hlad se nehlásil, tak jsem si jen nalil vínko a čuměl do ohně.


Noc byla tichá, jen vítr občas shodil ze stromů kapky a ty bubnovaly na spadané dubové listí. Na chvíli se ukázal i měsíc. V devět se přehnala krátká přeháňka a pak bylo zase dobře.


Předpověď hlásila, že bude k ránu jeden nad nulou. A bylo. Teď už se trochu oteplilo, ale je vlezlo a nepříjemně. Z toho musím nějak vybruslit.


NIVA:

Vybruslím z toho nevlídna třeba výbornou snídaní. Dnes bude káva se skořicí a grilovací párečky s Nivou a k tomu chleba.


Nejdřív kafe. Je krásně vidět, jak se umí dřívkáč rozdovádět, když ho kotlík nedusí.


Voda na kafe je uvařená. Přihodil jsem zbývajících pár polínek a usmažil párečky.


Hmmm, ta vůně, škoda, že to necítíte. Dobrou chuť Bošku.

DÉŠŤ:

Jen jsem dosnídal, začalo pršet. To ostatně taky předpověď hlásila a bohužel se nespletla. Takže jsem rychle sbalil, oblékl si věci do deště a pádil domů.


Jsem doma. Sice vypadám jak blázen v sukni, ale kombinace: koženej klobouk, nepromokavá bunda, pogumovaná zástěra, návleky a kožený namazaný boty, funguje skvěle. Jen medvěd trochu moknul, ale ten je zvyklej :-). Tak zase někdy Ahoj.


CELÝ ROK 2019


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře