Nízké Tatry – den první

celá akce 4. – 8. září 2019

Jsme na prvním kopci. Začíná nám to pěkně zostra výstupem na sjezdovku rovnou nahoru 🙂 Tady jsme se poprvé ohlédli zpátky. Pod námi je Čertovica a vzadu na horizontu jako maják Kráľovská hoľa, kterou uvidíme ještě nesčetněkrát.


Jsme na prvním kopci s názvem Rovienky (nebo Lajštroch) – nevím, proč to má dva názvy. No každopádně jsme na úrovni vrcholu Sněžky (1602m). Je to zřejmě nejnižší kopec celého našeho čundru.


Další kopečky nás čekají. Před námi v levo Králička a v pravo Panská hoľa. Vzadu se jako druhý maják dnešního dne tyčí Štiavnica. Pod ní musíme dojít, tam na nás čeká pivo a snad i nějaké rovné místo na spaní.


Mraky promítají na úbočích neskutečnou stínohru.


Je tu tak nádherně, že jsme měli chuť křičet. Taky jsme to párkrát udělali :-). TO JE PARÁÁÁÁÁDÁÁÁÁÁ !


Všechny kopečky v popředí jsme už přešli. Odsud vypadají dost hrůzostrašně, ale člověk to ani nevnímá, když cítí tu sílu přírody kolem.


Ještě pohled z jiného úhlu. Cestičky celkem v pohodě. Trochu nás překvapilo, že jsme nepotkali jediného živočicha ani ve vzduchu ani na zemi.


I pohled do údolí na stranách je úchvatný.


Už tam budem! Cíl na dohled – Štefánikova chata.


Zasloužené pivko si dáváme při nádherném západu slunce. Začíná být docela kosa, tak půjdem do hajan. Další pivo už si nedáme, stojí tu tři Éčka, to je vydírání a my se vydírat nenecháme 🙂


CELÝ ROK 2019


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře