Kůň na druhou

19. leden 2019

Cestou k přístřešku (za posledních zbytků světla) jsem si nasbíral trochu suché trávy. Dneska budu rozdělávat oheň jako naši předkodvé – ocílkou, pazourkem a práchnem. Práchno chytlo jiskry na třetí křísnutí a vytvořilo krásnou trojku. Ani jsem nestilh pro fotku naaranžovat ulomený pilník (ocíllku) a pazourek, jak se ten červený tvar rychle zvětšoval.


Pak stačilo práchno vložit do trávy a trochu jemně a potom čím dál silněji foukat, až tráva vzplála. Hořící „hnízdo“ jsem rychle položil mezi polínka a přiložil smrkové chvojí, pak nastala už jen rutina – přikládat a přikládat. Oheň a petrolejka, dokonalá kombinace pohody.


Chvíli jsem jen tak seděl a koukal do ohně. Nastal čas něco vytvořit. Bříza je super materiál. Skvěle se zpracovává za syrova a je tvrdá, když uschne. Takže jsem si Husqvarnou uřízl špalík z větve (zbytek mám na příště, během zimy neuschne a ani neshnije).


Nejdřív jsem Woodlorem ořezal kůru až na čisté dřevo.


Pak přišla na řadu Mora. Vykrouhal jsem nohu a základní tvar. Na boční plochu nakreslil tužkou hlavní motiv. Šachysti možná už tuší …


Tak teď už je to jasný. Základní obrys koně pozná snad každej.


Hotovo. Kůň číslo jedna dopižlán. Líbí se mi.


Hlásí se hlad, Copak bude asi k večeři? Tak honem!


Nojó, vždyť už se to peče 🙂


Noc byla krátká. Já vůl (nebo kůň číslo dva 🙂 ) jsem si měl koupit už dávno pořádnej zimní spacák. V pět ráno jsem se vzbudil kosou. Ani vlněnej svetr, ani vlněná deka nepomohly. V šest jsem se vykopal ze spacáku, rozdělal oheň a uvařil kafe. Ó, jaká lahoda.


V osm jsem se vykopal podruhé ze spacáku a jal se dělat snídani. Dneska bude smažený bannock se šunkáčem a smaženou cibulkou, no a druhý kafe 🙂 To u snídaně nesmí chybět.


Vypadá to lákavě, snad to bude k jídlu, když jsem si doma zapomněl sůl … a bylo, sůl vůbec nechyběla. Fakt to byla mňamka. Pak jsem všechno poklidil a tradá domů, Tak zase někdy příště, snad i s novým spacákem :-).


CELÝ ROK 2019


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře