Uzavřený styl přístřešku z plachty

23. prosinec 2018

Protože mi uvnitř standardní jehlanové konstrukce neustále překážel centrální podpěrný klacek a na druhou stranu se mi tento „stan“ zdál pro jednoho příliš velký, zkusil jsem to včera nějak na zahradě vyřešit. Inspiroval mě Haf, kamarád od Vojtěcha Komárka, zálesáka, co ho znám z YouTube. Díky Hafe.


Použité komponenty: plachta DD Hammock 3x3m, 6ks kolíků (mohou být i klacky z lesa), 10m padákovky a 2ks malých hliníkových karabin (obojí mám stále při sobě pro strýčka příhodu) + dva klacky o délce cca 180cm.


Při nepřízni počasí se může vchod téměř uzavřít. To „téměř“ je důležité, protože při úplném uzavření se stěny nadměrně rosí a při jakémkoliv dotyku se stěnou stanu je ten dotyčný stejně mokrý. Takhle se kondenzace skoro netvoří.


Vnitřní krytý prostor je cca 1,5 x 2,5m. V nejvyšším místě se dá sedět. Luxus pro jednoho, nouzovka pro dva i s batohy.


Zadní volné cípy a prostřední zadní poutko jsem také sepnul karabinou. Není to nutnost, cípy se dají zatížit výbavou nebo to připíchnout komplet k zemi kolíkem. Ale řešení karabinou se mi zdálo lepší.


Napínací uzel na předním a zadním kolíku. Tenhle je z přední strany, kdy vede padákovka od klacků ke kolíku a zpět k plachtě k poutku předního cípu (stříšky) a zase zpět směrem ke kolíku.


Klacky jsou spojené padákovkou (lodním uzlem), pak padákovka protažena poutkem v plachtě a obhozena kolem jednoho konce klacku a vedena dolů k přednímu kolíku. Druhý konec padákovky je protažen předposledním použkem ve hřbetu plachty a veden k zadnímu kolíku.


CELÝ ROK 2018


HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE:

POKUD CHCEŠ PŘÍBĚH OBODOVAT či OKOMENTOVAT, BUDU JEN RÁD.
Čím více dáš hvězdiček, tím více se ti líbí. Prostor na komentáře je níž v samostatném bloku.

5 1 hodn.
Přidej své body
Sledovat
E-mailem upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře